DOĞAL PENİS BÜYÜTÜCÜ
DOĞAL PENİS BÜYÜTÜCÜ
Göğüs Büyütücü Krem ya da Bant İşe Yarıyor mu?
Göğüs Büyütücü Krem ya da Bant İşe Yarıyor mu?
Enerji kaynağı; Chia Tohumu
Enerji kaynağı; Chia Tohumu
Elektronik Sigaralar Gerçekten Patlıyor mu?
Elektronik Sigaralar Gerçekten Patlıyor mu?
Geciktirici Sprey Kullanımı Doğru mudur?
Geciktirici Sprey Kullanımı Doğru mudur?
Casus kameralar her yerde
Casus kameralar her yerde
Bir Hayal Tiyatro sarsıntı oyunuyla perdelerini açtı

Bir Hayal Tiyatro sarsıntı oyunuyla perdelerini açtı

Bir  Hayal Tiyatro tarafından sahneye konulan Sarsıntı isimli oyun 4 Kasım Çarşamba günü 20:30 'da Maya Cüneyt Türel Sahnesinde ilk kez seyirciyle buluştu.

ON BEŞ FARKLI OYUN İLE SEYİRCİ KARŞISINA ÇIKILDI

Seyircilerinin müthiş desteği ve güzel yorumları ekibin heyecanını daha da arttırdı.Tiyatronun tozuna yakışır bir şekil de yükselen alkışlar uzun süre devam etti.

Bir Hayal Tiyatro heyecanını hiç yitirmeden çalışmalara hala son sürat devam ediyor, bir sonraki oyunlar ve de heyecanlar için. Birbirinden farklı oyunlarla, alternatif metinleri seyirciyle buluşturmayı hedefleyen Bir Hayal Tiyatro bugüne kadar on beş farklı oyun ile seyirci karşısına çıktı.

Bu sezon; Kapan, Bir İhbarda Bulunacaktım ve Sarsıntı oyunlarıyla seyirciyle buluşmaya devam ediyor. Sarsıntı oyununun yazarı ve yönetmeni Ulukan Özpolat; Temposu hiç düşmeyen tek perdelik bir oyun diyor Sarsıntı  için. Oyun; bir yazarın  hayata tutunamama ve hayatın içinde  karşılaştığı durumlarla mücadele edememesini anlatıyor.

Vladimir Mayakovski'nin yaşam öyküsünden etkilendiğini ve bu durumun oyunu yazma konusunda bir çıkış noktası olduğuna vurgu yapan Ulukan Özpolat, yazarların bilinmezler diyarına gitme cesareti, bu dünyadan  vazgeçme nedenleri farklı  olmakla birlikte hepsinin bir ortak noktası olduğunu söylüyor. Yaşamın; yaşanma değerinin olmadığı düşüncesi, birbirini  takip eden kötü olaylar ve peşi sıra gelen ruhsal çöküntü halleri. Yaşamak bir seçimdir, kişi ölümü seçme hakkına sahiptir.

HİKAYEMİZE ORTAK OLUN

Mayakovski'nin dediği gibi "Şu yaşamda en kolay iştir ölmek, asıl güç olan yeni bir hayata başlamak."

Oyunda; Kader, ölüm korkusu, suçluluk ve mutsuzluk gibi kavramlara sorularla cevaplar aradıklarını söyleyen yönetmen  Ulukan Özpolat; "Bir hikaye içinde  dünyanın yatıştırılmasını taşır." diyor. Bu bir yaşam değildir. Hikayemize ortak olun.

Oyunda: Ulukan Özpolat, Pınar Gülkapan, Lale Adhami, Rıdvan Aybars Düzey  ve Nil Özkul rol alıyor.

Tüm tiyatro severleri bekliyoruz.

Sarsıntı oyunu 27 Kasım Cuma 20:30 Maya Cüneyt Türel Sahnesinde.

Etiketler: Bir, Hayal, Tiyatro, sarsıntı, oyunuyla, perdelerini, açtı,

145 okunma

Tarih: 20.11.2015 11:03:01

Tüm Kültür Sanat Haberleri »

Diğer Kültür Sanat Haberleri