DOĞAL PENİS BÜYÜTÜCÜ
DOĞAL PENİS BÜYÜTÜCÜ
Göğüs Büyütücü Krem ya da Bant İşe Yarıyor mu?
Göğüs Büyütücü Krem ya da Bant İşe Yarıyor mu?
Enerji kaynağı; Chia Tohumu
Enerji kaynağı; Chia Tohumu
Elektronik Sigaralar Gerçekten Patlıyor mu?
Elektronik Sigaralar Gerçekten Patlıyor mu?
Geciktirici Sprey Kullanımı Doğru mudur?
Geciktirici Sprey Kullanımı Doğru mudur?
Casus kameralar her yerde
Casus kameralar her yerde
Casus kameralar her yerde

Casus kameralar her yerde

Ne zaman sokağa çıksanız ve bir mağazaya veya bilmediğiniz bir yere gittiğiniz zaman hiç düşündünüz mü? Her yerde spy gizli kamera var ve insanlar artık bunu peynir ekmek gibi alıp istedikleri yere koyuyorlar ve sizin isteğiniz dışında kullanıyorlar sizin ve etrafınızda ki insanların gizli görüntülerini ve seslerini kaydediyorlar ve belki de arşivliyorlar. Bu soruyu kendinize sorduktan sonra tekrar etrafınıza dikkatli bakın çünkü hiç ummadığınız yerlerden gizli kameralar çıkabilir ve sizi kaydediyor olabilir. Hatta en özel anlarınızı bile kaydedip belki de sizin bile hiç girmediğiniz o sitelere koyuyor olabiliyorlar.

Bunun önüne geçmek için bir kanun veya ceza sistemi oturmuş değil. Bu ürünlerin satışlarını engelleyen bir kanun tasarısı yok ve alan kişilerin kullanacağı alanları sınırlayan bir kanunda yok. Kötü niyetli kişilerin elinde olabilir bu sistem ve size karşı şantaj yapmak için kullanılabilir.

Aslında olması gereken sadece kolluk kuvvetlerinin oda belirli operasyonlarda kullanılması için yetkili kişilerce denetlenerek kullanılmasıdır. Ama düşündüğünüz zaman bir anne veya baba çocuğunu korumak için bakısının göremeyeceği bir yere kendi evine yerleştiriyorsa gizli kamerayı bunun suç olması saçma olurdu. Peki bu düzenleme nasıl yapılırdı onu bilmiyoruz ama ehli kişiler bununla ilgili mutlaka bir mantıklı yasal düzenleme yapabilir yani kimseye zarar vermeden ve sevdiklerini koruyacak bir şekilde düzenlemeler. Kişinin özel hayatına da müdahale edilmemeli ama korumak için de kullanılmalı.

Sokaklar da casus kamera olması konusuna gelirsek bu daha vahim bir durum. Bireylerin sokağa çıktığı zaman akıllarında bu fikir oturursa paranoyaklaşır ve davranışları doğal olmaz. Yani kaliteli bir sokak hayatı olmazsa kaliteli bir toplumda olmaz bunun bilincinde olarak bu sistemlerin toplum içerisinde kullanılmaları sınırlandırılmalı veya denetlenmeli.

Bir soyunma kabinine gizli kamera koyup istediği kadar görüntü çeken bir adamın cezası sadece savcı tarafından ifadesi alınıp salıverilme ve sonrasında kamu davasıyla takip edilmesi olabiliyor. Halbuki bu kişi ifadesi alındıktan sonra savcı tarafından tutuklanmalı ve yeterli cezayı almalı ki bazı cezalar suçu işleme potansiyeli olan kişilerde caydırıcı özelliği olmalı. Ama siz sadece denetimli serbestlik veya uyarı cezalarıyla salı verirseniz bunu yapan kişi sonunda nasıl olsa fazla ceza yok deyip zaten mevcut olan potansiyelini kullanabilir. 

Etiketler: Casus, kameralar, her, yerde, , ,

7767 okunma

Tarih: 22.04.2016 14:07:52

Tüm İç Haber Haberleri »

Diğer İç Haber Haberleri