DOĞAL PENİS BÜYÜTÜCÜ
DOĞAL PENİS BÜYÜTÜCÜ
Göğüs Büyütücü Krem ya da Bant İşe Yarıyor mu?
Göğüs Büyütücü Krem ya da Bant İşe Yarıyor mu?
Enerji kaynağı; Chia Tohumu
Enerji kaynağı; Chia Tohumu
Elektronik Sigaralar Gerçekten Patlıyor mu?
Elektronik Sigaralar Gerçekten Patlıyor mu?
Geciktirici Sprey Kullanımı Doğru mudur?
Geciktirici Sprey Kullanımı Doğru mudur?
Casus kameralar her yerde
Casus kameralar her yerde
Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası 2016'da tamamlanacak

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası 2016'da tamamlanacak

Atatürk Kültür Merkezi arazisi içinde, 1992’de projelendirilip, yapımına 1997’de başlanan CSO Konser Salonu, halen tamamlanamadı. Temelini Süleyman Demirel’in attığı yapı, bugüne kadar 4 Cumhurbaşkanı, 5 Başbakan, 7 Bayındırlık, 2 Çevre ve Şehircilik, 5 Turizm, 4 Kültür, 5 de Kültür ve Turizm olmak üzere, toplam 23 bakan gördü. 18 yıllık inşaatın 2016’da tamamlanması planlanıyor.

18 YILDIR TAMAMLANMAYI BEKLİYOR

Temelini dönemin Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in attığı Anıtkabir ile Ankara Kalesi aksında, Adliye Sarayı ile Cumhurbaşkanlığı Konser Salonu arasındaki arazide yer alan Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası (CSO) Konser Salonu ve Koro Çalışma Binaları İnşaatı 18 yıldır tamamlanmayı bekliyor.

Yapımına 1997 yılında başlanılan ve finansman yetersizliği nedeniyle inşaatı defalarca askıya alınan Kültür ve Turizm Bakanlığına ait CSO Konser Salonu ve Koro Çalışma Binaları’nın yapı kontrolörlüğü Ankara Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü yapıyor. Her defasında farklı açılış tarihleri verilmesine rağmen inşaatı hala tamamlanamayan yapının, 2016’da hizmete girmesi hedefleniyor.

1995’TE İHALEYE ÇIKILMIŞTI

Yumurta formunda iki bin kişilik konser salonu ve 500 kişilik küre biçimli oda müziği salonu bulunan yapı, 1992 yılında ulusal mimari proje yarışmasında Semra ve Özcan Uygur tarafından tasarlandı. 1995’te ihaleye çıkarılan yapı için yüklenici firma olan Çağdan Mühendislik Müteahhitlik Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile 4 Aralık 1995 tarihinde sözleşme imzalandı.

İnşaat, 21 Aralık 1997 tarihinde dönemin Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in de katıldığı bir törenle başladı. Ancak inşaat, finansman sıkıntısından dolayı uzun süre askıda kaldı. 2000 yılında Çin’de inşa edilen dev yumurtaya da örnek olan yapı için ödenek ayrılmayınca temel çürüdü ve inşaat demirlerinin bir kısmı çalındı. CSO Konser Salonu’nun inşaatı, eski Turizm ve Kültür Bakanı Ertuğrul Günay döneminde hızlandırılarak, yüzde 70’i tamamlandı.

Etiketler: Cumhurbaşkanlığı, Senfoni, Orkestrası, 2016'da, tamamlanacak,

82 okunma

Tarih: 20.11.2015 07:03:02

Tüm Emlak Haberleri »

Diğer Emlak Haberleri