DOĞAL PENİS BÜYÜTÜCÜ
DOĞAL PENİS BÜYÜTÜCÜ
Göğüs Büyütücü Krem ya da Bant İşe Yarıyor mu?
Göğüs Büyütücü Krem ya da Bant İşe Yarıyor mu?
Enerji kaynağı; Chia Tohumu
Enerji kaynağı; Chia Tohumu
Elektronik Sigaralar Gerçekten Patlıyor mu?
Elektronik Sigaralar Gerçekten Patlıyor mu?
Geciktirici Sprey Kullanımı Doğru mudur?
Geciktirici Sprey Kullanımı Doğru mudur?
Casus kameralar her yerde
Casus kameralar her yerde
Gayrimenkul sektörünün cazibesi fonlarla artıyor

Gayrimenkul sektörünün cazibesi fonlarla artıyor

Sermaye Piyasası Kurulu’nun (SPK) gayrimenkul yatırım fonlarının (GYF) kurulabilmesinin önünü açan tebliğinin yürürlüğe girmesi sonrası, fon hareketliliği sürüyor.

GENÇ YATIRIMCILAR İÇİN KAZANÇLI

Fon yatırımından elde edilen kazanç yatırıma döndüğünde vergisi ‘sıfır’ olduğundan sektörün cazibesini artırıyor. Fon yatırımcısı sistemden parasını geriye almak istediğinde de vergi yüzde 10 ile yüzde 17.5 aralığında değişiyor.

Bu alanda gayrimenkul portföy şirketi kurarak öncülerden olan EYG Grup, şirket hisselerini GYODER Başkan Yardımcısı Haluk Sur, Soyak Holding’in CEO’su emre çamlıbel, gayrimenkul yatırım danışmanlığı alanında iş yapan Mehmet Ali Ergin ve Caner Bingöl ortaklığına sattı. Fon kurmak için önlerinin SPK tarafından denetlenecek şekilde açıldığını ifade eden Mehmet Ali Ergin, genç yatırımcılar için gayrimenkul sektörünü kazançlı yatırım haline getireceklerini söyledi.

FONLAR TABANDA TUTULMAK İSTENİYOR

Yeni ortaklık, portföy yönetim şirketiyle markalı konut, biri arsa-arazi fonu, kira getirili fonlar, yatırımcıya özel fonlar kuracak. Ergin, özellikle markalı konut fonuyla, fonları tabana yayarak herkese kazandırmak istediklerini belirtirken, şöyle devam etti: “Hali hazırda tanınan tanınmayan birçok isimle çalışıyoruz, birebir işler geliştiriyoruz. Fonları kurmakta çeşitli amaçlarımız var. Biz insanların 150-200 bin liralarını bir araya getirerek, bu işten biz nasıl para kazanıyorsak onların da kazanmalarını istiyoruz. Çünkü zaten büyük yatırımcılarla çalışıyoruz. Onlar paralarını yatırıyor. Bireysel yatırımcı da markalı konut projelerine katılıp bunlardan faydalanmalı.”

YENİ FONLAR KURMAK İSTENİYOR

SPK’nın gayrimenkul yatırım fonlarının, gayrimenkul portföy yönetim şirketlerince kurulmasını uygun görme kararı üzerine bu satın almaya imza attıklarını belirten Ergin, “Bu alanda ilk kurulan şirket, EYG portföyüydü. Kuruluş döneminde satmayı düşündüğünü öğrenince biz de talip olduk, sonrasında da aldık. Yeni fonlar kurmak istiyoruz, hedefimiz işi büyütmek” dedi.

Denetlemenin SPK tarafından yapılacak olmasının yabancı yatırımcı için de güven oluşturduğunu anlatan Ergin, şunları söyledi: “Yabancı yatırımcı fonlara giriyordu ama girmeden nasıl çıkacağım diye düşünüyordu, SPK bunu da düzenlemiş oldu. Bu yüzden içimiz daha da rahat oluyor. Yabancı da yerli yatırımcı da daha iyi örnekler görerek, SPK’nın işi sıkı tutmasıyla daha iyi yerlere geleceğiz.”

Etiketler: Gayrimenkul, sektörünün, cazibesi, fonlarla, artıyor,

82 okunma

Tarih: 20.11.2015 07:33:01

Tüm Emlak Haberleri »

Diğer Emlak Haberleri