DOĞAL PENİS BÜYÜTÜCÜ
DOĞAL PENİS BÜYÜTÜCÜ
Göğüs Büyütücü Krem ya da Bant İşe Yarıyor mu?
Göğüs Büyütücü Krem ya da Bant İşe Yarıyor mu?
Enerji kaynağı; Chia Tohumu
Enerji kaynağı; Chia Tohumu
Elektronik Sigaralar Gerçekten Patlıyor mu?
Elektronik Sigaralar Gerçekten Patlıyor mu?
Geciktirici Sprey Kullanımı Doğru mudur?
Geciktirici Sprey Kullanımı Doğru mudur?
Casus kameralar her yerde
Casus kameralar her yerde
Hapşırdı burun kemiği elinde kaldı

Hapşırdı burun kemiği elinde kaldı

Lois Temel isimli genç kadın 1 yıl boyunca halsizlik ve yorgunlukla mücadele etti. Doktorlar 41 yaşındaki kadının bu yorgunluğunun sebebini uzun bir süre bulamadılar. Lois'in detaylı muayenesinde burnuna kamera yardımıyla bakıldı ve doktorları şaşırtan gerçek ortaya çıktı.

"ET YİYEN BAKTERİ"

Halk arasında "et yiyen bakteri" olarakta bilinen bu hastalık çok nadir görülüyor ve birçok bakteriden bulaşabiliyor. Derinin içine nüfuz eden bakteriler kasları yiyerek kendine yuva oluşturuyor ve böylece bütün dokulara ulaşabiliyor. Nekrotizan fasiit bazen ölümcül bile olabiliyor.

Necrotizan faciitis denilen ve et yiyen bakteri olarak da bilinen bakteri çok nadir görülüyor. Vücut dokusunun ölmesine neden olan bakteri, cildi, kasları ve yağları yok edebiliyor. Hastalık bakterinin vücuda girmesiyle başlıyor ve genellikle ufak bir kesikten içeri giriyor. Dokuyu yok eden toksinler üreten bakteri kan akışının da kesilmesine neden oluyor.

YENİDEN BURUN YAPILACAK

Bu hastalığı sebebiyle İngiltere'de biyoaktif malzeme kullanılarak yüz ameliyatı geçiren ilk kişi oldu. Bunun için kemik yapısına benzeyen özel bir biyoaktif seramik kullanıldı. Ameliyat için gerekli ekipmanlar ABD'den sağlandı. Yeniden burun yapılması için iki kere cerrahi operasyon geçirdi. Ameliyat sonrasısında fizyoterapi, konuşma terapisi, solunum fizyoterapisi görmek zorunda kaldı.

HAPŞIRDIKTAN SONRA BURUN KEMİĞİ ELİNDE KALDI

Hayatına geri dönmek isteyen Lois'i hastalık terketmedi. Her zaman hastalığın geri dönme şansı vardı. Bir gün hapşırdıktan sonra ise elinde burun kemiğini ve oluk oluk kan görmesiyle hastaneye koştu. Bu olay üzerine 3 kere daha operasyon geçirdi.

BU HASTALIK YÜZÜNDEN EVİNİ İŞİNİ KAYBETTİ

Bu hastalık yüzünden evini ve işini de kaybeden genç oyuncu ailesiyle yaşamaya başladı. Defalarca intihar etmeyi düşündüğünü söyleyen genç kadın en büyük tutkusu olan oyunculuğa dönebilmek adına kolları sıvadı. Londra'daki Drama Sanatları Akademisi'ne başlayan Temel, için ise bağış kampanyası başlatıldı.

Etiketler: Hapşırdı, burun, kemiği, elinde, kaldı,

92 okunma

Tarih: 18.11.2015 11:59:13

Tüm Dünya Haberleri »

Diğer Dünya Haberleri