DOĞAL PENİS BÜYÜTÜCÜ
DOĞAL PENİS BÜYÜTÜCÜ
Göğüs Büyütücü Krem ya da Bant İşe Yarıyor mu?
Göğüs Büyütücü Krem ya da Bant İşe Yarıyor mu?
Enerji kaynağı; Chia Tohumu
Enerji kaynağı; Chia Tohumu
Elektronik Sigaralar Gerçekten Patlıyor mu?
Elektronik Sigaralar Gerçekten Patlıyor mu?
Geciktirici Sprey Kullanımı Doğru mudur?
Geciktirici Sprey Kullanımı Doğru mudur?
Casus kameralar her yerde
Casus kameralar her yerde
Merkel: Türkiye ile anlaşmalıyız

Merkel: Türkiye ile anlaşmalıyız

Hristiyan Demokrat Birlik Partisi'nin (CDU) Genel Başkanı olan Merkel,  hükümetin küçük ortağı ve kardeş parti konumundaki Hristiyan Sosyal Birlik Partisi'nin (CSU) Münih'te düzenlediği olağan genel kurultayında yaptığı  konuşmada, Avrupa'ya gelen sığınmacıların sayısının azaltılmasının uluslararası düzeydeki bir çözümle gerçekleşebileceğini belirtti.

Bu büyük sorunun Avrupa Birliği (AB) zarar görmeden çözülmesi  gerektiğini ifade eden Merkel, sığınmacı sayısının azaltılması için de AB'nin dış  sınırlarının korunmasının önemine işaret etti.

"TÜRKİYE İLE ANLAŞMALIYIZ"

"Bizim Türkiye ile anlaşmaya ihtiyacımız var" diyen Merkel, NATO üyesi  ve AB'ye aday olan Türkiye ile Yunanistan arasındaki sınırda illegal göçün  önlenmesi gerektiğini kaydetti.

Merkel, bunun için Avrupa Komisyonu Başkan Yardımcısı Frans  Timmermans'ın yükün daha iyi paylaşılması ve illegal göçün azaltılması konusunda  "AB-Türkiye Göç Gündemine" ilişkin müzakerelerde bulunduğunu aktardı.

Merkel, diğer taraftan insanların ülkelerinden kaçma sebepleriyle de mücadele edilmesi gerektiğini vurgulayarak, bu konuda siyasi bir çözüme ulaşmak  içinViyana'da görüşmeler yapıldığını anımsattı.

IŞİD ile mücadelenin de uluslararası düzeyde ortak bir şekilde  yapılması gerektiğini dile getiren Merkel, sığınmacı krizinde yükün paylaşılması  için AB içinde ve komşu ülkelerde sığınmacıların adil bir şekilde dağıtılmasını  istedi.

Sığınmacıların sınırlarda ülkeye girişinin de düzene sokulması  gerektiğini söyleyen Merkel, CSU'nun ülkeye alınacak sığınmacılara ilişkin bir  üst sınır getirilmesi talebine karşı çıktı.

Öte yandan Bavyera Eyaleti İçişleri Bakanı Joachim Herrmann kurultayda  yaptığı açıklamada, Almanya'da bu yıl içinde gelen ve kayıt olan sığınmacı  sayısının 900 bini aştığını kaydetti.

Herrmann, bu sayının içerisinde mükerrer kayıt veya ülkeyi yeniden  terk etmiş olanların bulunabileceğini ifade etti.

Etiketler: Merkel:, Türkiye, ile, anlaşmalıyız,

94 okunma

Tarih: 20.11.2015 18:33:01

Tüm Dünya Haberleri »

Diğer Dünya Haberleri