DOĞAL PENİS BÜYÜTÜCÜ
DOĞAL PENİS BÜYÜTÜCÜ
Göğüs Büyütücü Krem ya da Bant İşe Yarıyor mu?
Göğüs Büyütücü Krem ya da Bant İşe Yarıyor mu?
Enerji kaynağı; Chia Tohumu
Enerji kaynağı; Chia Tohumu
Elektronik Sigaralar Gerçekten Patlıyor mu?
Elektronik Sigaralar Gerçekten Patlıyor mu?
Geciktirici Sprey Kullanımı Doğru mudur?
Geciktirici Sprey Kullanımı Doğru mudur?
Casus kameralar her yerde
Casus kameralar her yerde
New York Belediye Başkanı'ndan sığınmacı çıkışı

New York Belediye Başkanı'ndan sığınmacı çıkışı

New York Belediye Başkanı, Suriyeli mültecileri kabul etmeyeceklerini açıklayan New Jersey Valisi ve Cumhuriyetçi Parti'den başkan aday adayı Chris Christie'ye, cansız bedeni Bodrum sahillerine vuran Aylan Kurdi'nin fotoğrafıyla yanıt verdi, "Bunu mu istiyorsunuz?" diye sordu.

New York Belediye Başkanı'ndan sığınmacı çıkışı

New York Belediye Başkanı Bill de Blasio, Suriyeli mültecileri kabul etmeyeceklerini açıklayan New Jersey Valisi ve Cumhuriyetçi Parti'den başkan aday adayı Chris Christie'ye tepki gösterdi.

"AMERİKAN RÜYASINA İHANET"

Chris Christie'yi, 'kalpsizlik' ve 'Amerikan rüyasına ihanet etmekle' suçlayan De Blasio, cesedi Bodrum sahillerine vuran ve tüm dünyanın gündemine oturan Aylan Kurdi'nin fotoğrafını gösterdi.

"NEW YORK BUNA İZİN VERMEYECEK"

Fotoğrafı elinde sallayan De Blasio, "Bu çocuğun ölümü, dünyanın dört bir yanında gazetelerin baş sayfalarına konu oldu. Bu fotoğraf, kelimenin tam anlamıyla dünyayı etkisi altına aldı. Vali Christie, küçük çocukların getirilmesini uygun bulmadığını özellikle söyledi. İstediği şey insanların başına bunun gelmesi mi? Çocukların başına bunun gelmesini mi istiyor? Bizler New York şehrinde böyle bir şeyi kabul etmeyiz" dedi.


Fotoğraf: Chris Christie

Christie'nin açıklamalarını "ABD için utanç" olduğunu savunan New York Belediye Başkanı, "Bu ülke göçmenlerden kurulu. Kuşaklar boyunca göçmenlere kapımız açık oldu. Eminim ki Christie'nin ataları da göçmen olarak bu ülkeye geldi. Durum böyleyken göçmenlere kapımızı kapamayı istemek ikiyüzlülükten başka bir şey değildir" dedi.

ABD Temsilciler Meclisi perşembe günü, federal polisin güvenlik önlemlerini artırıncaya kadar Suriye ve Irak’tan mülteci alımının durdurulmasını ön gören bir tasarıyı oylayacak. Tasarının Temsilciler Meclisi’nden geçmesi halinde cumhuriyetçilerin çoğunlukta olduğu Kongre'den de geçmesi gerekiyor.

OBAMA ENGELLEYENLERE KARŞI

ABD Başkanı Barack Obama, Cumhuriyetçiler Suriyeli mültecilerin ülkeye kabulünü engelleyecek bir tasarıyı Kongre'den geçirmeye çalışırsa veto hakkını kullanabileceği sinyalini verdi. Obama, bu tür yasaların mültecilere yardım çabalarını baltalayabileceğini söyledi.

SIĞINMACILARI İSTEMEYEN EYALET SAYISI 27

50 eyaletin oluşturduğu ABD'de Suriyeli sığınmacı istemeyen eyalet valisi sayısı iki günde 27'ye ulaşmıştı. Bazı Cumhuriyetçi başkan aday adayları da mültecilerin ülkeye girmesine açık şekilde karşı çıkıyor.

Etiketler: New, York, Belediye, Başkanı'ndan, sığınmacı, çıkışı,

93 okunma

Tarih: 20.11.2015 00:03:02

Tüm Dünya Haberleri »

Diğer Dünya Haberleri