DOĞAL PENİS BÜYÜTÜCÜ
DOĞAL PENİS BÜYÜTÜCÜ
Göğüs Büyütücü Krem ya da Bant İşe Yarıyor mu?
Göğüs Büyütücü Krem ya da Bant İşe Yarıyor mu?
Enerji kaynağı; Chia Tohumu
Enerji kaynağı; Chia Tohumu
Elektronik Sigaralar Gerçekten Patlıyor mu?
Elektronik Sigaralar Gerçekten Patlıyor mu?
Geciktirici Sprey Kullanımı Doğru mudur?
Geciktirici Sprey Kullanımı Doğru mudur?
Casus kameralar her yerde
Casus kameralar her yerde
Paris saldırısını planlayan isim öldürüldü

Paris saldırısını planlayan isim öldürüldü

Fransa'da 110 polisin 5 bin kurşun ile gerçekleştirdiği operasyonda öldürülen teröristin Abdülhamit Ebayud olduğu belirtiliyor.

SALDIRIYI PLANLADIĞI TELEFONDAN ORTAYA ÇIKMIŞTI

89 kişinin öldüğü Bataclan konser salonunun yanındaki çöp kutusunda bulunan telefondan Paris saldırılarını planlayan Ebayud’un Suriye’den Paris’e geldiği anlaşılmıştı. Saldırganı yakalamak için basılan evde Ebayud öldürüldü, kadın kuzeni kendini patlattı. 8 kişi gözaltına alındı.

CEP TELEFONUNDAKİ SMS

Fransız polisi, 129 kişinin öldüğü kanlı saldırılar sonrası yaptığı olay yeri incelemede Bataclan konser salonunun hemen yanındaki bir çöp kutusunun içine atılmış bir cep telefonu buldu. Telefonda konser salonunun planı ve bir SMS vardı. SMS, Fransa’daki bir cep telefonuna gönderilmişti ve mesajda ‘Geldik başlıyoruz’ yazıyordu. Polis, SMS’in gönderildiği telefonu takibe aldı. Aynı gün iki kadının saldırganı gördüğü ortaya çıktı.

KUZENİNİN EVİNDE YAKALANDI

Ebayud’un Paris’te yaşadığı belirlenen kadın kuzeni Hasna Aitboulahcen’in ise evinde Ebayud’u sakladığı istihbaratı polise ulaştı. Polis kuzeni gözaltına alıp bıraktı, ancak izlemeye aldı. Cep telefonunun istihbarat analizinden Paris’in kuzeyindeki Saint Denis bölgesinde iki intihar bombacısının kendini patlattığı Stat de France’a 2 kilometre uzaklıktaki bir evin adresine ulaşıldı. Ev Ebayud’un kuzenine aitti ve burada saklandığı tespit edildi.

KADIN BOMBACI

Evde hem aranan 8’inci bombacı Salih’in hem de Ebayud’un olabileceği şüphesi üzerine sabaha karşı 04.27’de tam donanımlı 110 polisle eve baskın düzenlendi. Ancak güvenlik güçleri apartmandan içeri girer girmez beklenmedik bir silahlı direnişle karşılaştı. Ebayud ile iki kişi öldürüldü.

KADIN KENDİNİ PATLATTI

Abdulhamit Ebayud’un kuzeni olduğu anlaşılan uzun saçlı sarışın bir kadın bombacı da önce Kalaşnikof ile polise ateş açtı sonra üzerindeki bombayı ateşleyerek kendini patlattı. Yedi kişi gözaltına alındı.

Evde yakalanan kişilerin kendilerini patlatma riski nedeniyle bu kişiler önce çırılçıplak soyuldu ve üzerlerinde bomba olmadığı anlaşılınca evden dışarı çıkarıldılar.

Belçika’dan ayrılıp Suriye’de IŞİD’e katılan Abdülhamit Ebayud’un Suriye’nin Rakka bölgesinde çekilmiş videoları nedeniyle hayatını burada sürdürdüğü sanılıyordu.

7 SAAT ÇATIŞTILAR

7 saati aşkın süren çatışma sonunda evden 7 kişi sağ olarak çıkarıldı. Bir kişi ise öldürüldü. Sokaktan geçen bir vatandaşın da hayatını kaybettiği operasyonda 5 polis yaralandı.

Baskında hedef alınan kişilerin Paris’in La Defence bölgesinde bir eylem hazırlığı içinde oldukları açıklandı. Operasyon yapılan evin sahibi de gözaltına alındı. Bir arkadaşına iyilik olsun diye bu kişilere evi kiraladığını söyleyen Cevat adlı Fransa vatandaşı ev sahibi, ‘Onlara yatak yok dedim. Abdest almak için su ve namaz kılacak yer varsa sorun değil dediler’ diye konuştu. Polis bu kişinin daha önce yakın bir arkadaşını öldürmekten hüküm giydiğini belirledi.

Etiketler: Paris, saldırısını, planlayan, isim, öldürüldü,

69 okunma

Tarih: 19.11.2015 08:33:01

Tüm Dünya Haberleri »

Diğer Dünya Haberleri